Akkreditált pedagógusképzés a Katalizátor Pedagógusképző Központ, a Martineum Felnőttképző Akadémia és a Szent Márton Társaság Támogatásáért Alapítvány szervezésében: „Az élmények és a szavak hatalma, avagy konfliktus- és ellenálláskezelés az osztályban”
A képzés vezetője: Besnyi Szabolcs – a Katalizátor Pedagógusképző Központ alapítója
Ideje: 2025. február 7-9. (péntek-vasárnap)
Helyszíne: Martineum Felnőttképző Akadémia – Szombathely, Karmelita u. 1.
Részvételi díja: 22.000 Ft (ami magában foglalja a szombati és a vasárnapi ebédet is)
Akkreditációs pontok száma: 30
A három nap időbeosztása: péntek: 14.00-19.00, szombat: 9.00-19.00, vasárnap: 9.00-16.30
Jelentkezni KIZÁRÓLAG online jelentkezési lap kitöltésével lehet, melyet itt érhet el: https://forms.gle/i74GvwnUFzPPmfwb8
Jelentkezési és befizetési határidő: 2025. január 15.
Részvételi díj befizetése: a képzésen való részvétel feltétele a részvételi díj maradéktalan átutalása 2025. január 15-ig a következő számlaszámra:
Martineum Felnőttképző Akadémia – 11100805-19241126-36000001
A közleménybe kérjük, írja be a „képzés” szót és a résztvevő nevét!
Amennyiben önhibáján kívül nem tud részt venni, de már átutalta az összeget, és ezt 7 nappal a képzés indulása előtt jelezi felénk, úgy a részvételi díj 100%-át visszafizetjük. A kezdés előtti 7 napon belül történő lemondás esetén a befizetett összeget nem áll módunkban visszatéríteni.
A minimális létszám 18 fő, maximális létszám 25 fő.
Az oktatási intézmények dolgozói számára sok esetben kihívást jelent egy-egy pedagógiai helyzet kezelése és megoldása. A képzés alatt konkrét játékokon, foglalkozásokon vehet részt a jelentkező. Olyanokon, amelyek többségét kisebb módosításokkal a legkülönbözőbb csoportoknál használni tudja! A képzés legnagyobb értékének mégsem ezeket a foglalkozásötleteket tartjuk, hanem azt az elméleti hátteret, szemléletet, amit a gyakorlatokon keresztül tapasztalhatnak meg a résztvevők. Hiszen pont ettől lesz „hazavihető” ez a képzés.
Miben segít a képzés?
- módszereket ad a konfliktus helyzetek feldolgozására
- megismerteti az agresszió pszichodinamikáját, az agresszorrá válás lelki – fejlődésbeli sajátosságait, az agresszor és áldozat interakciós játszmáját, a folyamatok idejekorán történő felismerését
- megismerteti a visszajelzés adás lehetséges lépéseit.
Kiknek szól a képzés?
Általános iskolás és középiskolás gyermekekkel foglalkozó pedagógusoknak, gyógypedagógusoknak, pszichológusoknak, szociális szakembereknek.
Miről tanulunk majd?
A konfliktuskezelésről, az erőszakmentes kommunikációról, az ún. tölcsérmodellről, az ellenállás kezelésről, a kirekesztésről és a visszajelzésről.
Érdeklődés az alábbi elérhetőségeken lehetséges: Kissné Takács Eszter
telefon: +3630 8457612
e-mail: takacs.eszter@martineum.hu
A program megvalósulását a Nemzeti Együttműködési Alap támogatja.
A képzési tájékoztató letölthető pdf és word formátumban itt: